Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
30 kwietnia 2023
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (Rok A)
SŁOWO DNIA

Jezus powiedział: 1 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. 2 Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. 3 Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. 4 A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. 5 Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych». 6 Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

J 10, 1-10

Bartolomé Esteban Murillo, Public domain, via Wikimedia Commons


Kto lub co jest pasterzem mojego życia? Kto nim kieruje i dokąd mnie prowadzi? Pasterzem może być moja kariera zawodowa, ocena innych, moje uczucia. Jeśli przyjrzymy się uważnie, odkryjemy, że za każdym działaniem, które podejmujemy, stoi coś lub ktoś, kto nas inspiruje. Często, zbyt często, kierują nami potrzeby, jakie budzi rynek: „Staram się wyglądać przyjemniej, być według trendów mody, być akceptowanym”. To normalne, po części słuszne. Ale uczniów i tych, którzy spotkali na swojej drodze Zmartwychwstałego, tych, którzy przezwyciężyli smutek (chrześcijańska radość jest przezwyciężeniem smutku!) Pan prosi, aby nie podążali za fałszywymi prorokami, aby umieli rozróżnić przekonujące głosy tych, którzy sprzedają szczęście, od tych, którzy proszą cię o dołączenie do nieprawdopodobnego marzenia tych, którzy dają Ci prawdziwe życie i to w obfitości. Żyjemy w świecie, w którym niewiele potrzeba do szczęścia i wydaje się, że każdy zna tą drogę: uroda, sprawność, inteligencja, zdrowie, praca, pieniądze, dużo pieniędzy. Jezus proponuje bycie „drzwiami”, przez które można przejść, aby osiągnąć prawdziwe szczęście.


Mistrzu, który znasz mnie po imieniu i którego głos teraz rozpoznaję, prowadź mnie drogami życia. Tylko Ty możesz zaspokoić nasze pragnienie szczęścia.


Głos polityka

„Aby być szczęśliwym, najważniejsze jest mieć coś do zrobienia, coś do kochania i coś, na co można mieć nadzieję”. 
(Józef Addison)


Komentarz s. Emilia Di Massimo FMA
Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

Dom modlitwy San Biagio www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki