Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
18 listopada 2022
Piątek – 33. Tydzień zwykły – Rok C – bł. Karoliny Kózkówny (wspomnienie)
SŁOWO DNIA

45 Potem Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. 46 Mówił do nich: «Napisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców».
47 I nauczał codziennie w świątyni. Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie. 48 Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem.

Łk 19, 45-48


Także w małym Domu modlitwy San Biagio dziś mocno rozbrzmiewa Słowo: „Mój dom będzie domem modlitwy”. Ale o którym domu mówimy?

Jeśli ważne jest stworzenie warunków sprzyjających spotkaniu z Bogiem, tym ważniejsze jest stworzenie ich w naszym sercu. Nasze serce jest tym domem modlitwy, które trzeba strzec w ciszy, uwolnić od małych i wielkich kłopotów i ciężarów, aby mogło przyjąć Słowo, które rodzi życie. Ciche i skupione środowisko zewnętrzne byłoby bezużyteczne, gdyby nasze serce było pełne hałasu i bezużytecznych rzeczy. To właśnie tam, w głębi naszej intymności, mieszka Życie. Tak więc w ciągu dnia mogę iść, kiedy chcę, do mojego domu modlitwy: spotkać się z Nim, rozmawiać z Nim, dać się odnowić przez Niego, aby stawić czoła mojemu codziennemu życiu z Jego siłą i Jego światłem.

Tej umiejętności życia  w obecności Boga stale nas uczą nasi Święci.

Dzisiaj, w kontemplacyjnej przerwie, wejdę do mojego domu modlitwy i powtórzę werset Psalmu 118 „Twoje Słowo jest lampą dla moich stóp”. Panie, pomóż mi karmić siebie i stale przyswajać Twoje Słowo Życia. Spraw, aby Słowo roztopiło moją surowość i przemieniło to, co wciąż jest we mnie wrogie wobec przemiany, aby stawać się coraz bardziej wyrazem Twojej Miłości.

Głos Księdza Bosko

Ta myśl (o obecności Boga) powinno nam towarzyszyć w każdym czasie, w każdym miejscu, w każdym działaniu.

(św. Jan Bosko, Wspomnienia biograficzne XIII, 427,9)

Komentarz: s. Vilma Colombo FMA

Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

Fot. s. Joanna Brukiewicz FMA

Dom modlitwy w San Biagio www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki