Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
28 marca 2023

Wtorek 28 marca 2023 r. – V Tydzień Wielkiego Postu

SŁOWO DNIA

4 Izraelici szli z góry Hor w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. 5 I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi: «Czemu wyprowadziliście nas z Egiptu, byśmy tu na pustyni pomarli? Nie ma chleba ani wody, a uprzykrzył się nam już ten pokarm mizerny.

Lb 21, 4-5


Ten fragment przypomina epizod z Księgi Wyjścia: „Kiedy faraon wypuścił lud, Bóg nie poprowadził go drogą przez terytorium Filistynów, chociaż była krótsza, bo Bóg pomyślał: «Niech lud, na widok wojny, nie żałuje wyjścia, by nie zapragnął powrotu do Egiptu!” (Wj 13, 17). Pan sprawił, że Izraelici nie tęsknili za Egiptem. Z pewnością przyjdą im na myśl inne epizody, w których Pan stopniowo uczył ich ufności i zawierzenia, ale w tym fragmencie z Księgi Liczb nadszedł czas na ostateczny wybór. Również w naszym życiu Pan działa, i działał w ten sam sposób, i z pewnością postawił nas przed ostatecznym wyborem, abyśmy porzucili to powszechne powiedzenie „było lepiej, gdy było gorzej”, które jest urzeczywistnieniem: „kiedy byliśmy w Egipcie”. Stanowcze wezwanie, aby nie porównywać się z przeszłością i nie żałować tego, ale żyć chwilą obecną, ceniąc to, co jest napisane w Księdze Syracha 2, 4. Przyjmij to, co cię spotyka i bądź cierpliwy w bolesnych wydarzeniach, ponieważ złoto próbuje się w ogniu, a ludzi  w tyglu cierpienia.

Panie, pomóż mi żyć chwilą obecną w Twoich ramionach

Głos Papieża

„Wiara porównywana do ziarnka gorczycy to wiara, która nie jest wyniosła i pewna siebie; nie udaje wielkiego wierzącego, który czasami robi z siebie głupca! Jest to wiara, która w swojej pokorze odczuwa wielką potrzebę Boga, a w swojej małości zawierza się Mu z całkowitym zaufaniem. To wiara, która daje nam umiejętność patrzenia z nadzieją na wzloty i upadki życia, która pomaga nam akceptować nawet porażki, cierpienia, ze świadomością, że zło nigdy nie miało i nigdy nie będzie miało ostatniego słowa”.

(PAPIEŻ FRANCISZEK ANIOŁ PAŃSKI Plac św. Piotra, niedziela, 6 października 2019 r.)

Komentarz: Claudio Del Brocco
Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA


Dom modlitwy San Biagio www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA 

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki