Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
23 lutego 2024
Piątek, I TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

SŁOWO DNIA

20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. 23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! 25 Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.

Mt 5, 20-26


On jest wolnością, która wie, jak coraz lepiej docierać do serca i istoty rzeczywistości, dziś bardziej niż kiedykolwiek, ze Słowem, które nam proponuje, w którym przypomina nam o wielkiej wartości miłosierdzia, które ma być przeżywane w szczególny sposób w naszych relacjach z innymi. Rada, aby “przezwyciężać”, w leksykonie Jezusa, oznacza umiejętność wyjścia poza naszą ludzką logikę, naszą racjonalną sprawiedliwość, która nie pozwala nam dostrzec obecności Jego Ducha w nas, w tych, których spotykamy w naszym codziennym życiu. Prawdopodobnie dlatego zdarza się, że nie dostrzegamy Jego obecności; musimy więc uznać, że zawsze jesteśmy uczniami, którzy uczą się, zwłaszcza przebaczenia, które należy przyjmować i dawać. Jest to najcenniejszy i niezbędny dar dla naszych serc, jedynego miejsca, w którym możemy wybrać (lub nie) bycie miłosiernymi, nie odkładając zbyt długo decyzji o wykonaniu konkretnych gestów pojednania. Nasza ludzko-duchowa dojrzałość wydaje się spełniać w krótkiej drodze „od ołtarza do brata i od brata do ołtarza”; podążanie nią zależy wyłącznie od każdego z nas.

Prosimy Ciebie, który zawsze jesteś naszym miłosierdziem, naucz nas rozpoznawać, że serce i dzień dzisiejszy potrzebują przyjęcia i udzielenia przebaczenia.

Głos polityka

„Przebaczenie uwalnia duszę, usuwa strach. Dlatego przebaczenie jest potężną bronią.” (Nelson Mandela)

Komentarz: s. Emilia Di Massimo FMA

Dom Modlitwy San Biagio www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki