Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
12 lutego 2023
VI NIEDZIELA ZWYKŁA – Rok A
SŁOWO DNIA

17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

Mt 5, 17-18


Włożę prawa moje w ich serca, także w ich myśli je wypiszę. Jeśli spróbujemy rozeznać, co kryje głębia naszego serca, jeśli użyjemy całej siły, aby rozszyfrować to, co w nim się znajduje, zapisane ręką mądrą i dyskretną, odkryjemy, że „to, czego oko nie widziało”, czasami tajemnicze nawet dla nas samych, Bóg przygotował i zaplanował jako możliwy projekt naszego życia, projekt, który wzywa nas do życia jedynym prawem, które czyni nas wolnymi, to jest prawem miłości. Prowadzeni przez Ducha żyjemy w świecie, głosząc dobrą nowinę, która zobowiązuje nas do życia jako dorośli chrześcijanie, do przezwyciężania wszelkiej niedojrzałości, która redukuje, która mogłyby doprowadzić nas do regresu w kwestii wiary, zbudowanej na jałowym i formalnym posłuszeństwie.

Pozwolę, aby w ciągu dnia rozbrzmiewały we mnie te słowa Jezusa: „A Ja wam powiadam”.

Głos Ojca Kościoła

„Jeśli starożytne Prawo przestało zbawiać ludzi, to nie dlatego, że jest złe, ale dlatego, że nadszedł czas, kiedy przykazania muszą być podniesione wyżej. Jeśli stare jest mniej doskonałe niż nowe, nie oznacza to, że jest złe; gdyby tak było, drugie również popadłoby w to samo. I rzeczywiście, jeśli porównamy obecną wiedzę o nowym Prawie z wiedzą, którą będziemy posiadać w przyszłym życiu, okaże się, że obecna jest częściowa lub niedoskonała i z pewnością zniknie, gdy nadejdzie wiedza niebiańska. To wiedza z nieba jest w rzeczywistości doskonała sama w sobie i nie musi być przez nikogo interpretowana. Jest kompletna, jasna, urocza, spokojna, inteligentna, cicha itd.”

(Z homilii św. Antoniego opata)

Komentarz: Roberto Proietti
Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

Dom modlitwy San Biagio www.sanbiagio.orginfo@sanbiagio.org

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki