Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
16 czerwca 2023
Piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
SŁOWO DNIA

25 W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. 26 Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. 27 Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. 28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Mt 11, 25-30


Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ewangelia Mateusza ukazuje nam pokornego Nauczyciela ze spojrzeniem pełnym zdumienia i uwielbienia wobec Ojca, „który zakrył rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawił je prostaczkom”. Tylko Syn zna Ojca i w swojej dobroci chce Go objawić wobec najmniejszych i najsłabszych. W Jego szkole Jezus nauczył się ekstremalnej miłości, która doprowadziła Go do śmierci za nas wszystkich, często „zmęczonych i uciśnionych”, potrzebujących pokrzepienia. Jednocześnie objawia nam, choć delikatnie, że Jego jarzmo spocznie na naszych barkach, i będziemy w stanie je udźwignąć, jeśli uda nam się przyodziać w łagodność i pokorę. I zapewnia nas również, że nie będziemy sami w drodze, a ciężar będzie „słodki i lekki”.

Dziś, w chwilach osobistej modlitwy, zwrócę się do Pana Jezusa, aby objawił mi, które to są te rzeczy, które zamierzał przekazać najmniejszym, aby mogli za Nim podążać z wiernością i miłością


Głos współczesnego chrześcijanina

„Mali to ci, którzy wiedzą, jak proroczo zrozumieć kruchość władzy opartej na arogancji i domniemanej inteligencji. To ci, którzy szukają prawdy, ujawniają oszustwa. Maluczcy to ubodzy, którzy na własnej skórze ponoszą konsekwencje niesprawiedliwości i których inteligentni odrzucają, bo „granice są święte”, i „czarni są niebezpieczni”, „migranci muszą zostać w swoim domu”… Maluczcy to ci, którzy wbrew wszelkim dowodom wierzą i pokładają nadzieję w innym świecie i walczą, by się to spełniło”.

Komentarz: s. Graziella Curti FMA
Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

Dom modlitwy San Biagio www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA 

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki