Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
12 października 2023
Czwartek XVII Tydzień zwykły

SŁOWO DNIA

Dalej mówił do nich: «Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, 6 bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać”. 7 Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. 8 Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.
9 I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 10 Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 11 Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? 12 Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? 13 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».

Łk 11, 5-13


Któż z nas nie wie, że w trudnych chwilach potrzebujemy Bożej pomocy? Bez względu na to, jak bardzo chcemy wierzyć, że jesteśmy silni, w życiu pojawia się wiele sytuacji, które pokazują nam, że nasza siła nie wystarcza. Jesteśmy słabi i potrzebujemy Bożej pomocy. Dlatego musimy się modlić. Prawie wszyscy się modlą, niektórzy nieustannie, inni tylko w najtrudniejszych chwilach. Często nie jesteśmy wytrwali w modlitwie. Łatwo jest się modlić, gdy sytuacja jest niepokojąca i przygnębiająca. Aby wytrwać w modlitwie, musimy pamiętać, że bardzo potrzebujemy modlitwy, mając przy tym świadomość, że wytrwałość w modlitwie nie jest łatwa, ponieważ trudno nam uwierzyć, że Bóg naprawdę nas usłyszy i odpowie. To, czego potrzebujemy, aby być bardziej wytrwałymi w modlitwie, to zrozumienie, że Bóg naprawdę słyszy i odpowiada na modlitwy zanoszone zgodnie z Jego miłością.

W dzisiejszym Słowie Jezus pomaga nam zrozumieć serce Boga wobec nas, czyniąc porównanie do tego, co ludzie robią z prośbami natarczywie składanymi przez przyjaciół, a to ma nam uświadomić, o ile bardziej Bóg odpowie, gdy będziemy się wytrwale modlić.

Ojcze, przymnóż mi wiary, pomóż mi lepiej zrozumieć Twoje serce. Jezu, pokaż mi, o co powinienem się modlić.

Głos byłego brytyjskiego oficera

„Nigdy nie przestanę marzyć, umocnię się, by zwyciężyć, będę miał odwagę, by się nie poddawać, cierpliwość, by wytrwać”.
Andrew Parker

Komentarz: s. Emilia Di Massimo FMA

Dom modlitwy San Biagio www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki