Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
set_charyzmat_main
is singular
Charyzmat
Tożsamość

Logo Stowarzyszenia
Byłych Wychowanków i Wychowanek Sióstr Salezjanek

ZAANGAŻOWANI W ŚWIECIE – ZAKORZENIENI W SERCU

U podstaw logo znajduje się Bazylika Maryi Wspomożycielki, jest ona świątynią wybudowaną przez księdza Bosko dla Rodziny Salezjańskiej, dla nas;

Mornese – Valponasca, dom matki Mazzarello, który stał się domem spotkań i rekolekcji dla całej Rodziny Salezjańskiej.

Znakiem rozpoznawalnym WYCHOWANKÓW Sióstr Salezjanek na całym świecie jest wizerunek  Maryi Wspomożycielki z Dzieciątkiem. Autorką tego LOGO jest s. Alba Vernazza, salezjanka z Genui (Włochy). Powstało w 2000 r.

Tło obrazu napełnia intensywny błękit który oznacza niebo – między nieskończonością a ziemią, znak integracji i przynależności, spokoju i kontemplacji. Kolor żółty oznacza światło, które wyłania się od Dzieciątka i oświeca świat. Między żółtym a różowym jest kolor brązowy który oznacza człowieczeństwo – naturę ludzką. Tak więc kolor błękitny i brązowy oznaczają dwie natury Jezusa, naturę ludzką i naturę boską, oraz kolor żółty oznacza, że Jezus  jest naszym Bogiem, Zbawicielem świata. Kolory tła: różowy i błękitny są kolorami Maryi Wspomożycielki i flagi Córek Maryi Wspomożycielki (Sióstr Salezjanek).

W tej różnorodności błękitu znajduje się Matka, która swoim delikatnym i czułym objęciem przytula swojego pierworodnego Syna, Jezusa. Jest Wspomożycielką, naszą Matką, z dzieciątkiem Jezus na ręku, z głową pochyloną w postawie przyjęcia, ochrony i pomocy wszystkim Wychowankom. Jest Wspomożycielką, Matką każdego domu salezjańskiego. To Ją ks. Bosko nauczył kochać i wzywać w potrzebach.

BWS, czyli jak być „bardziej, więcej, głębiej”.
Refleksja na temat tożsamości byłego wychowanka/byłej wychowanki, ich misji oraz wyzwań w dzisiejszym świecie.

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki