Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
15 maja 2023
Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
SŁOWO DNIA

Jezus powiedział do swoich uczniów: 26 Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. 27 Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

16 1 To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. 2 Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. 3 Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. 4 Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem.

J 15, 26 – 16, 4a


Jezus powiedział nam, że nie powinniśmy bawić się słowami ani przekonywać ludzi, obracając nimi na tysiące sposobów, ale prosił nas, abyśmy głosili Ewangelię własnym życiem. Świadectwo nie dowodzi, a raczej pokazuje. Dziełem Ducha jest ukazanie całej Prawdy, której nauczał Jezus. Ale zaraz potem Jezus mówi swoim uczniom, że oni także muszą dawać świadectwo. Oni także muszą swoim życiem „ukazywać” całą prawdę Ewangelii. To będzie powód, dla którego Jezus powie im: Poznają was po tym, jak się miłujecie. Powiedziałem wam te rzeczy, abyście się nie zgorszyli. Wyrzucą was z synagog; zaprawdę, nadchodzi godzina, kiedy ten, kto was zabije, będzie sądził, że czci Boga, a uczynią to, ponieważ nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale Ja powiedziałem wam te rzeczy, że kiedy nadejdzie ten czas, przypomnicie sobie o tym, ponieważ Ja wam to powiedziałem.

Być może każdy z nas musi czegoś unikać, by życie nas nie zgorszyło. Słowo skandal dosłownie oznacza przeszkodę, potyczkę. I nierzadko życie przedstawia się nam jako przeszkoda, jako kamień, o który się potykamy. Każda nasza historia nie zawsze układa się tak, jak powinna, a często zdarza się, że żyjemy w sprzecznościach, niesprawiedliwościach i różnych problemach. Jezus mówi do nas otwarcie, abyśmy zamiast marnować czas na dziwienie się, mogli zwiększyć nasze zaufanie do Niego. Nie wolno nam czuć się źle z powodu zła, które napotykamy na naszej drodze; trzeba umieć stawić mu czoła dobrem, które przychodzi do nas od tych, którzy postanowili nie zostawiać nas samych w trudnym doświadczeniu.

Panie, pomóż nam zło dobrem zwyciężać.


Głos Papieża

„Wytrwała modlitwa jest wyrazem wiary w Boga, który wzywa nas, abyśmy z Nim walczyli każdego dnia, w każdej chwili, aby zło dobrem zwyciężać”. (Papież Franciszek)

Komentarz: s. Yarislet Berrios FMA

Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

Dom modlitwy San Biagio www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki