Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
5 grudnia 2022
II Tydzień Adwentu – Rok A
SŁOWO DNIA

18 Wtem jacyś ludzie niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Jezusem. 19 Nie mogąc z powodu tłumu w żaden sposób go przynieść, wyszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem w sam środek przed Jezusa. 20 On widząc ich wiarę rzekł: «Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy».

Łk 5,18-20


Był pewien człowiek sparaliżowany i było kilku przyjaciół, którzy pomagali mu dotrzeć do Jezusa, aby mógł go uzdrowić. To odważna scena. Ponieważ nie można było wejść do domu przez drzwi, w którym Nauczyciel był otoczony tłumem ludzi, spuszczają mężczyznę przez dach. Bardzo chcą, aby ich przyjaciel dotarł do Kogoś, kto może dokonać cudu jego uzdrowienia, dlatego nie poprzestają na trudnościach związanych z dokończeniem przedsięwzięcia. Kiedy Jezus staje przed chorym, wypowiada zaskakujące słowa: „Synu, odpuszczają ci się twoje grzechy”. Wszyscy spodziewali się uzdrowienia… a zamiast tego… A jednak w tych słowach zawarta jest cała nowość chrześcijaństwa. Jezus rozpoczyna od wewnętrznej sfery człowieka, interesuje go przede wszystkim uzdrowienie serca, jeśli rzeczywiście nasze serce jest zamieszkane przez Boga, wtedy będziemy zdolni do czynienia pięknych i wielkich rzeczy i będziemy w stanie stawić czoła trudnościom lub nieść cierpienia, które przynosi nam życie.

Prośmy dziś na modlitwie o pomoc przyjaciela, który często zagląda do Słowa i pomaga nam zrozumieć sposób interwencji Jezusa wobec paralityka: Panie Jezu, daj nam powstać i żyć jakbyśmy byli zmartwychwstali, aby nasze życie uczynić niestrudzoną pielgrzymką. Daj nam kroczyć ścieżkami prawdy i miłości. Znamy nasze nędze i wiemy, że często jesteśmy przeszkodą dla innych. Ale znamy też Twoje miłosierdzie.

Dlatego z odnowioną ufnością prosimy Cię: uczyń nas autentycznymi świadkami Twojej Ewangelii, uczyń nas mężczyznami i kobietami nadziei, pozwól nam przekazywać wiarę naszym dzieciom, przyjaciołom i braciom i stać się wymownym znakiem tych cudów, które Ty dokonujesz w historii.

Głos nawróconego i pasjonującego się Ewangelią

„Każde zdanie Jezusa zawiera tę olśniewającą moc, która uzdrawia, oczyszcza i powołuje do życia, ale pod warunkiem, że staniemy przed Nim jak paralityk.”
(Madeleine Delbrel )

Komentarz: s. Graziella Curti FMA

Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

Dom modlitwy San Biagio www.sanbiagio.org   info@sanbiagio.org

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA 

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki