Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
20 stycznia 2024
Sobota, II Tydzień zwykły

SŁOWO DNIA

20 Potem przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak, że nawet posilić się nie mogli. 21 Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów».

Mk 3, 20-21


Wspaniałomyślność Jezusa, Jego pragnienie wyjścia na spotkanie „tłumu” zdesperowanych ludzi, którzy gromadzą się w pobliżu domu, w którym przebywał wraz ze wspólnotą uczniów, grozi niezrozumieniem ze strony nawet tych, którzy są blisko Niego i chodzą z Nim. Uczniowie martwią się do tego stopnia, że myślą, iż „postradał zmysły”. W ich oczach Jezus wydaje się być szaleńcem, którego należy się bać.

Logika Ewangelii różni się od logiki świata, dlatego świat jej nie rozumie lub uważa ją za szaleństwo. Świadczą o tym liczne szeregi „Bożych głupców”, którzy proroczo odcisnęli niezatarte piętno na historii i zaszczepili w niej ziarna odnowy. Wystarczy pomyśleć o Antonim Opacie, Franciszku z Asyżu i Katarzynie ze Sieny, by przypomnieć sobie ich prowokację do życia bardziej skoncentrowanego na osobistej relacji z Chrystusem i posłusznym słuchaniu Jego Ewangelii.

Pomóż nam, Panie, abyśmy sami stali się „zdrowym szaleństwem” Ewangelii, abyśmy i my, poprzez nasze świadectwo, mogli przyczynić się do nadejścia Twojego Królestwa sprawiedliwości i pokoju. Niech tak się stanie.

Głos świętego

„Abba Antoni powiedział: Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni, a kiedy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu, mówiąc: 'Jesteś szalony’ bo nie jesteś do nas podobny”.
(ŚWIĘTY ANTONI Pustelnik, Apoftegmaty, 25)

Komentarz: Giuseppe Tilocca

Dom Modlitwy San Biagio www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki