Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
o_nas_projekty
is singular
O nas
Środowisko wychowawcze Księdza Bosko

Projekt Fundacji Razem dla Wychowania – we współpracy z Inspektorią PLJ

Jesteśmy wezwani, aby studiować Księdza Bosko i – poprzez wydarzenia jego życia – poznawać go jako wychowawcę i pasterza, założyciela, przewodnika i prawodawcę. Chodzi tutaj o poznanie, które prowadzi do miłości, naśladowania i wzywania go[1]. To wskazanie IX następcy Księdza Bosko, Przełożonego Generalnego Salezjanów ks. Pascuala Cháveza Villanevy, nie przestaje być aktualne, dlatego Fundacja Razem dla Wychowania, we współpracy z Inspektorią Warszawską Sióstr Salezjanek, proponuje nauczycielom i wychowawcom salezjańskich szkół, przedszkoli, ośrodków wychowawczych drogę z Księdzem Bosko, na której on sam będzie przewodnikiem. Celem jest intelektualna wędrówka, która stanie się przygodą, czasem odkryć, inspiracji, dojrzewania do roli wychowawcy.

Podstawę programu stanowi dzieło Jana Bosko, Wspomnienia Oratorium św. Franciszka Salezego 1815-1855, przekład na język polski: Krystyna Kozak, z wydania pod redakcja Aldo Giraudo (Roma, Libreria Ateneo Salesiano, 2011).

W programie uczestniczy 186 nauczycieli i wychowawców salezjańskich szkół, przedszkoli, placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Projekt całkowicie finansuje Fundacja Razem dla Wychowania.

Początek projektu: 11 października 2021 r.

Zakończenie projektu: 31 grudnia 2021 r.

[1] Chiavez Pascual V., Komentarz do Wiązanki 2012, Kraków 2012, ISBN 978-62127-32-0, s. 4.

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki