Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
set_chary_wydarzenia
is singular
Wydarzenia
Święto Wdzięczności

W dniach 24-26 kwietnia 2022 r. Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki będzie celebrować Wdzięczność wobec Przełożonej Generalnej, s. Chiary Cazzuoli. Święto Wdzięczności pod hasłem „To są moje córki” odbędzie się w miejscach, z których wywodzi się Zgromadzenie, to jest w Turynie, Mornese i Nizza Monferrato w Piemoncie.

Uroczystość wpisuje się w obchody 150. rocznicy założenia Zgromadzenia (1972-2022). Jest to okazja do wyrażenia wdzięczności Panu za hojne „tak” Matki Chiary, wybranej w październiku 2021 r. do posługi animacji zarządzania.

Matka Chiara będzie obecna w Piemoncie przez trzy dni, podczas których nie zabraknie chwil świętowania, celebracji i rozmów, a także wizyt w miejscach charyzmatycznych, gdzie spotka się z młodzieżą, Córkami Maryi Wspomożycielki, władzami cywilnymi i kościelnymi, inspektorkami i dyrektorkami oraz z młodzieżą odbywającą formację w Zgromadzeniu.

Niedziela 24 kwietnia – Turyn/Mornese

Na Valdocco w Turynie Matka Chiara Cazzuola weźmie udział w obchodach Dnia Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego.

O godz. 10.30 w Teatrze Grande na Valdocco młodzi przeprowadzą wywiad z Matką, a o godz. 12.30 w Bazylice Maryi Wspomożycielki zostanie odprawiona Msza św. (Transmisja YouTube e Facebook  od godz. 10.30).

Wieczorem w Mornese odbędzie się czuwanie animowane przez młodych w formacji z różnych Inspektorii. Na zakończenie – Słówko Matki Chiary.

Poniedziałek 25 kwietnia – Mornese/Turyn

W Mornese o godz. 9:15, w Sanktuarium Świętej Marii Dominiki Mazzarello, dzień rozpocznie się momentem zawierzenia Maryi: „Tobie je powierzam” oraz Celebracją Eucharystyczną  (Transmisja YouTube e Facebook).

Rano Matka Chiara spotka się z młodymi w formacji.

W Turynie, w Teatro Grande Valdocco, od godz. 16.30 będzie Święto Wdzięczności (Transmisja YouTube e Facebook).

Wtorek, 26 kwietnia – Nizza Monferrato

O godz. 10.00 zaplanowano przyjazd Matki do Zgromadzenia Matki Bożej Łaskawej, gdzie zostaną przyjęci uczniowie szkół salezjańskich z Nizza, Asti i Alessandrii.

Podczas rozgrywek sportowych organizowanych dla dzieci Matka Chiara Cazzuola spotyka się z inspektorami i dyrektorami FMA.

O godz. 16.30 Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej będzie przewodniczył biskup Asti, monsignor Marco Prastaro (Transmisja YouTube e Facebook) O godz. 18.00 w Foro Boario Matka Chiara Cazzuola otrzyma z rąk burmistrza miasta Nizza Monferrato Honorowe Obywatelstwo dla Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki.

Źródło: www.cgfmanet.org

Nasze życzenia dla Matki Chiary
INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki