Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
z_mlodymi_nad_wyda
is singular
Z Młodymi
Niepokalana 2021

„GALAKTYKA OBIETNIC”

„Spójrz w niebo i policz gwiazdy” /Rdz 15,5/

Spotkanie z Niepokalaną to dalszy ciąg łódzkiego, Międzyinspektorialnego Święta Młodych. Tym razem w Łomiankach – wybieramy się w dalszą w drogę z Abrahamem. Dochodzimy do momentu, gdy Bóg, po raz kolejny, mówi do niego, by wyszedł. Tym razem prosi, by wyszedł z namiotu, spojrzał w niebo i policzył gwiazdy. Obiecuje mu wówczas, że tak liczne będzie jego potomstwo jak te gwiazdy.

Bóg zaczyna przyjaźń z człowiekiem od obietnicy. Nasza wiara jest wiarą w obietnicę.

Abraham otrzymał aż 7 obietnic: wielki naród, błogosławieństwo, sławne imię…. A przede wszystkim otrzymał obietnicę syna w bezpłodnym małżeństwie.

Także Maryja uczy nas, że wiara zaczyna się od obietnicy Bożej, czyli od tego, co wydaje się niemożliwe. Dziewica stanie się matką bez udziału mężczyzny, stworzenie urodzi Boga, uboga dziewczyna urodzi syna królewskiego, oczekiwanego Mesjasza. Spełnienie tej obietnicy dokona się dzięki mocy Bożej.

Pierwsza siostra salezjanka na ziemiach polskich, Matka Laura Meozzi, również wchodzi na „drogę obietnicy”. Razem z siostrami wyrusza z Włoch do Polski, kraju zniszczonego wojną i zaborami, gdzie czeka na nią jedynie drewniany barak, ubogi i pusty. Nie ma w nim nawet koniecznych naczyń kuchennych. Przez 6 miesięcy nie ma także oczekiwanych dzieci. A jednak siostry piszą do Turynu: „Jesteśmy bardzo radosne”. W tym ubóstwie czują wewnętrzną pewność, że ich apostolstwo będzie bardzo owocne. Wierzą w obietnicę. Skąd wzięły tę pewność?

Usłyszały ją w życiu Abrahama, Maryi, św. Marii Mazzarello; w życiu, które było ubogie, ale otwarte na Boże obietnice.

Pan zaprasza również Ciebie, byś przyjął Jego obietnice. Dlatego czekamy na Ciebie w „Galaktyce Obietnic”!

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu dla młodzieży organizowanym z okazji uroczystości Niepokalanej, zgłoś się przez formularz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe63KTBTfwPz2WCJDZTS_dwvF371ecMLIFjRbr5MAtpmIflGA/viewform


Kontakt: s. Iwona Szymanik 512 567-917

s. Iwona Szymanik fma

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki