Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
o_nas_projekty
is singular
O nas
Przygoda z książką – od przedszkola

Przedszkole Niepubliczne Sióstr Salezjanek im. Laury Vicuña w Garbowie bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

W ramach działań promujących rozwój czytelnictwa i współpracy ze środowiskiem lokalnym Przedszkole zrealizowało szereg zaplanowanych aktywności.

Zajęcia grup przedszkolnych w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Bronisława Pietraka w Garbowie

Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci dowiedziały, gdzie mogą znaleźć książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników, jak korzystać z zasobów biblioteki, a dzieci chętne założyły (za zgodą rodziców) kartę biblioteczną i wypożyczyły wybrane przez siebie książki.

W ramach zajęć edukacyjnych dowiedziały się, z jakich części składa się książka oraz zrobiły zakładki do książek.

Poczytaj mi, mamo, poczytaj mi, tato

W maju 2022 odbyły się spotkania z rodzicami dzieci, a hasło tych spotkań brzmiało: Poczytaj mi, mamo, poczytaj mi, tato. Rodzice czytali dzieciom wybrane bajki i wiersze – z odpowiednią aranżacją, z wykorzystaniem strojów teatralnych. Dzieci z niecierpliwością czekały na kolejne spotkania.

Rozwój zainteresowań czytelniczych z Misiem Pysiem

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury to projekt czytelniczy, który podbił serca przedszkolaków. Przez cały rok 2021/2022 Miś Pyś był obecny w grupie Iskierek i zachęcał do realizacji kolejnych modułów:

  • Czytamy razem z Małym Misiem – Miś Pyś odwiedzał dzieci w ich domach, a rodzice pięknie zaangażowali się w czytanie milusińskim i misiowi ulubionych książeczek. Przedszkole odwiedziła również Pani Policjantka, która przeczytała dzieciom książeczkę pt. „Bezpiecznym być”;
  • Kodujemy razem z Małym Misiem – dzieci wzięły udział w Europejskiej akcji CoodeWeek, wspomagającej rozwój umiejętności logicznego myślenia;
  • Opowiem Wam o Polsce – dzieci w ciekawy sposób pogłębiły i utrwaliły treści patriotyczne;
  • Misiowe recepty na pozytywne myślenie – Miś Pyś pomagał dzieciom rozpoznawać emocje i radzić sobie z nimi. Powstał również harmonogram wymarzonego dnia w przedszkolu. Część marzeń udało się spełnić.
  • Misiowy bajarz – powstało własne opowiadanie oraz piękne ilustracje;
  • Misiowe zajęcia pod chmurką – Miś Pyś przygotował dla dzieci zajęcia sportowe ze znanymi postaciami z bajek.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Oto Hałabała, zna go Polska cała

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 5.11.2022

Przedszkolaki postanowiły wcielić się w role swoich ulubionych bohaterów. Tego dnia sala maluszków zapełniła się postaciami z najróżniejszych bajek, dzięki czemu ten dzień był naprawdę BAJKOWY.

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki