Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
o_nas_bws
is singular
O nas
Wywiady Stulecia

#WywiadStulecia to hasztag towarzyszący wywiadom z Byłymi Wychowankami Sióstr Salezjanek. Trwa Rok Jubileuszowy 100-lecia obecności Sióstr Salezjanek na ziemiach polskich. To dobra okazja, by powspominać: jak to było dawniej – mniej dawniej, bardziej dawniej 🙂 w oratorium, na lekcji religii, podczas wyjazdów wakacyjnych.

Byli Wychowankowie, Byłe Wychowanki – jak to mówimy: BWS – to dziś młodzi-dorośli, ojcowie, matki, to siostry salezjanki; wszyscy kiedyś przejęli coś z salezjańskiego stylu przeżywania wiary w Boga i podejmowania życiowych wyzwań. Co to takiego? Niewątpliwie publikowane w mediach społecznościowych wywiady pozwalają odkryć ciekawe tajemnice serc. A wszystko dzieje się w atmosferze nowenny do Niepokalanej.

WDZIĘCZNOŚĆ

Konwencja podziękowań nawiązuje do charyzmatu Córek Maryi Wspomożycielki, którego wyrazem jest postawa wdzięczności. Zamiarem św. Jana Bosko było zbudowanie pomnika wdzięczności wobec Niepokalanej Wspomożycielki Wiernych, i tym pomnikiem miało być zgromadzenie zakonne. Za dobro, które stało się udziałem ludzi, należy się wielka wdzięczność Bogu. Dziękujemy tez sobie nawzajem za dobre ślady serca w naszych relacjach.

Zapraszamy do zasubskrybowania Kanału YouTube Duszpasterstwo Salezjanki PLJ, gdzie można obejrzeć Wywiady Stulecia. Do 8 grudnia 2021 codziennie nowy wywiad.

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki