Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_zaso_otwarte
is singular
Inspiracje
Z Maryją i z Maìn

Źródła charyzmatyczne

„Moja dobra i droga Rito, ileż pięknych rzeczy chciałoby Ci powiedzieć moje biedne serce! Nie znamy się osobiście, ale w Sercu Jezusa spotykamy się duchowo, prawda? Odwagi! Bądź wytrwała w swym powołaniu, staraj się dobrze odpowiadać na szczęśliwy los. Bóg Cię powołał do grona swoich wybranych córek” (L. 60 do nowicjuszki s. Rity Barilatti).

Aktualizacja – słowa Matki Chiary Cazzuola

Drogie dziewczęta w formacji, jesteście nadzieją naszego Zgromadzenia. W tę 150. rocznicę dziękujemy Panu za Waszą obecność, która gwarantuje ciągłość charyzmatu.

Czy wiecie? Zawsze pozostaję pod wrażeniem siły „tak” Maryi, młodej dziewczyny; siły tego „niech mi się stanie”, które powiedziała do anioła. Różniło się to od biernej czy zrezygnowanej akceptacji. Nie powiedziała: „Cóż, spróbujmy zobaczyć, co się stanie”. Maryja nie znała tego wyrażenia. Była zdecydowana. Zrozumiała o co chodzi i powiedziała „tak”, bez ogródek. Maryja bez wątpienia miała trudną misję, ale Jej trudności nie były powodem, by powiedzieć „nie”. Zaryzykowała i dlatego jest silna, dlatego jest influencerką, jest influencerką Bożą! Jej „Tak” i pragnienie służby były silniejsze od wątpliwości i trudności.

Drogie dziewczęta, życzę Wam, byście w tym czasie formacji początkowej mogły pogłębić znaczenie konsekracji chrzcielnej, w której zakorzeniona jest konsekracja zakonna, byście mogły doświadczyć życia wspólnotowego i apostolskiego w duchu salezjańskim, by dokonać prawdziwego rozeznania powołaniowego.

Świadectwo Patrycji Mackiewicz – Polska

Pozdrawiam wszystkich. Mam na imię Patrycja, jestem nowicjuszką FMA. Co chciałabym wam powiedzieć o mojej relacji z Maryją? Coś bardzo pięknego, bo Ona z jednej strony jest jak matka, a z drugiej jak starsza siostra, ponieważ zawsze mnie wysłuchuje, zawsze mnie zrozumie. Tak, zawsze jest blisko. To coś naprawdę pięknego, gdyż patrząc na Nią, na Jej piękno odczuwam w sobie wielkie pragnienia, by żyć w sposób niezwykły, kochać wszystkich i zawsze mieć nadzieję tam, gdzie nie widać żadnych możliwości.

Tak, przy Niej czuję się bezpieczna i kochana, czuję, że mi towarzyszy…

Modlitwa końcowa

W dłonie Maryi składamy twarze 260 młodych kobiet, które przeżywają okres weryfikacji i orientacji, 168 postulantek i około 282 nowicjuszek, które przygotowują się do profesji, oraz wszystkie inne dziewczęta, które w tym czasie są na drodze poszukiwania powołania.

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami,
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.

Źródło: www.cgfmanet.org

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki