Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_zaso_otwarte
is singular
Inspiracje
Byli Wychowankowie

Źródła charyzmatyczne

Najdroższa Mario! Bądź zawsze dobra, dobra dla wszystkich: dla rodziców, siostrzyczek i braciszków. Dawaj dobry przykład wszystkim, którzy na ciebie patrzą i módl się serdecznie. A Komunię świętą przyjmujesz? Przyjmuj z wielką miłością Jezusa, który tak bardzo cię kocha.
(L. 13, 3 do dziewczynki Marii Bosko)

Aktualizacja – słowa Matki Chiary Cazzuola

Drogie Byłe Wychowanki i drodzy Byli Wychowankowie, jesteście wezwani do szczególnej misji w Kościele, w Rodzinie Salezjańskiej i w świecie: do przeżywania służby z miłością, ufnością, nadzieją i radością! Pamiętajcie, że tylko razem możemy być promieniem światła w świecie, który rozświetli życie nasze i innych, dając ogromny powiew nadziei w codziennych okolicznościach. W tę 150. rocznicę życzę wam odnowionego zaangażowania w budowanie świata bardziej sprawiedliwego i braterskiego. Z Maryją umiejcie wybierać dialog jako formę spotkania.

Świadectwo Amabilis Susngi – Indie

W 2012 roku mój mąż miał poważny wypadek samochodowy. Odłamki szkła z szyb uderzyły go w twarz, ale uniknął śmierci, chociaż samochód był w bardzo złym stanie. Myślę, że to była interwencja Maryi. Mojej córce, która jest teraz Córką Maryi Wspomożycielki, udało się uniknąć operacji. W dziesiątej klasie cierpiała na silne bóle kręgosłupa, ale lekarz powiedział, że jest za młoda na operację kości. Dużo modliliśmy się do Maryi, naszej Matki, i udało się uniknąć operacji.

Modlitwa końcowa

Łączymy się ze wszystkimi Byłymi Wychowankami świata: wierzącymi i niewierzącymi, pochodzącymi z różnych kultur i środowisk, będącymi w różnym wieku, obecnymi w naszych dziełach wychowawczych. Prosimy o wstawiennictwo Maryi we wszystkich ich intencjach.

Zdrowaś Maryjo,
łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami,
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.

Źródło: www.cgfmanet.org

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki