Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
set_chary_wydarzenia
is singular
Wydarzenia
Wytańczyły wielką wygraną!

Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Krakowie wygrały w konkursie organizowanym przez program „You Can Dance – Nowa Generacja”. Celem konkursu była promocja aktywności fizycznej wśród dzieci. Minister Edukacji i Nauki objął tę inicjatywę patronatem honorowym.

Cała przygoda z konkursem rozpoczęła się 6 października, kiedy późnym wieczorem dowiedziałam się  o jego ogłoszeniu.  „Zbierzcie ekipę i wytańczcie, co Wam w duszy gra” – tak brzmiało konkursowe zadanie. Od samego początku wiedziałam, że do nagrania krótkiego filmiku pod tym hasłem muszę zaangażować uczennice, które chodziły na moje kółko taneczne. Zdawałam sobie również sprawę z tego, że w tym konkursie, w którym o wygranej zadecydują lajki uzbierane na facebooku, będzie liczył się także ciekawy pomysł. I przyszedł zupełnie przypadkowo następnego dnia rano, kiedy wchodziłam do samochodu, jadąc do pracy. Od razu, z wielką ekscytacją  poinformowałam o nim Siostrę Dyrektor – Martę Raduchę, która zgodziła się na udział w konkursie. Tego samego dnia zawiadomiłam również uczennice, co do których chciałam, żeby zatańczyły w filmiku. Wybrane dziewczyny z wielką radością pytały, kiedy rozpoczniemy próby. Wystarczyły 3 spotkania po dwie godziny w przeciągu następnych dwóch tygodni, żeby dziewczyny nauczyły się choreografii. W sobotę, 23 października na terenie naszej szkoły nagrywaliśmy filmik. Za kamerą stanął mój mąż – Wojciech Musiał, który przez pięć godzin realizował moją wizję. Zaangażowanie dziewczyn było ogromne, ilość powtórzeń ich nie zniechęcała; chciały, żeby każdy krok, przewrót, mimika twarzy były idealne. Mocną stroną produkcji, oprócz ujęć, montażu oraz świetnej choreografii i jej wykonania przez uczennice, był udział w filmie Sióstr Salezjanek, które podążają tanecznym krokiem.

Film został  przesłany do organizatora 28 października i następnego dnia opublikowany na profilu facebookowym programu „You Can Dance”. Chęć zwycięstwa spowodowała ogromne zaangażowanie społeczności szkolnej. Zostały uruchomione rodzinne i prywatne kontakty, prosiliśmy o udostępnienie filmu różne instytucje, nie tylko w Krakowie i Nowej Hucie, grupy facebookowe (oazy, oratoria, szkoły salezjańskie), poruszyliśmy lokalnych mieszkańców, rozdając ulotki, wieszając plakaty w sklepach, aptekach, sąsiednich przedszkolach i szkołach. Odzew był ogromny i przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Udostępnień i lajków przybywało, ale nie ustawaliśmy w działaniach, gdyż konkurencja wciąż usiłowała nas dogonić. Na szczęście nadszedł 15 listopada – dzień zakończenia konkursu. W kolejnym dniu ogłoszono wyniki, które nas bardzo ucieszyły. Z liczbą prawie 15 tysięcy lajków wygraliśmy!

18 listopada, w czwartek, odbieraliśmy nagrodę 25 tys. zł z rąk gości z telewizji. Do naszej szkoły, wraz z ekipą filmową, przyjechali: Ida Nowakowska, Roxi Węgiel i Agustin Egurrola. Wizyta była niezwykłym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Już samo pojawienie się gwiazd w sali gimnastycznej wywołało gromki aplauz. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Przygotowaliśmy dla gości prezenty – ich portrety narysowane przez naszych uzdolnionych plastycznie uczniów, wiersz o tańcu, specjalnie zaprojektowane koszulki z mapą Krakowa z zaznaczeniem na niej naszej placówki oraz uszyte przez przewodniczącą Rady Rodziców, panią Ewę Winiarską, maskotki – króliczki baletnice. Oczywiście nie obeszło się bez tańca! Uczestniczki konkursu odtworzyły przed gośćmi swoją choreografię. Gwiazdy słownie zalajkowały występ. Agustin Egurolla podkreślił, że dziewczyny włożyły w wykonanie całe swoje serce. Ida Nowakowska wspomniała o tym, że taniec uaktywnia dwie półkule mózgowe, co jest udowodnione naukowo i pochwaliła dziewczyny za pokazanie na scenie dobra, które mają w sobie. Również Roksanie Węgiel podobał się występ zespołu. Nastąpiło także przekazanie symbolicznego czeku – wygranej w konkursie. Na koniec części oficjalnej uraczyliśmy gości wizualną niespodzianką. Zatańczyli dla nich Mistrzowie Świata w 10 – Tańcach under 16 – absolwent naszej szkoły – Maksymilian Serafin i jego partnerka Weronika Majerowska. Po spotkaniu klasy miały możliwość zrobienia zdjęcia z gwiazdami, a niektórym szczęściarzom udało się też zdobyć autograf. Zwyciężczynie konkursu miały także możliwość porozmawiania z gośćmi, którzy na koniec wizyty zaprosili je na nagranie odcinka finałowego w Warszawie.

Całość spotkania była filmowana przez TVP. Już od popołudnia mogliśmy obejrzeć w programach informacyjnych (Teleekspressie, Panoramie, Wiadomościach oraz w Kronice Krakowskiej) krótkie reportaże związane z konkursem i wizytą w zwycięskiej szkole. Również relacja z pobytu w naszej placówce znajdzie się w finałowym odcinku programu „You Can Dance – New Generation” 28 listopada.

Dwa tygodnie przygotowań i ponad dwa tygodnie głosowania pokazały, jak wiele możemy zrobić wspólnymi siłami – konkurs zintegrował nas i zmobilizował do działania całej wspólnoty. Sprawił także, że uwierzyliśmy w to, że marzenia się spełniają!

Agnieszka Musiał
nauczyciel przyrody, biologii, chemii w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Krakowie

TU MOŻNA ZOBACZYĆ WIĘCEJ!

SPOTKANIE

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki