Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
set_chary_wydarzenia
is singular
Wydarzenia
To trzeba zobaczyć

Siostry Salezjanki z Mornese stworzyły wspaniałą okazję do odwiedzenia miejsc początków Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki. Z okazji jubileuszu 150-lecia założenia Zgromadzenia powstała strona  www.fmamornese.org, która pozwala na wirtualny pobyt w Mornese i Nizza Monferrato, miejscowościach, które wciąż przemawiają świadectwem życia oddanego Bogu i młodym.

Możemy zobaczyć miejsca, które stały się przestrzenią wzrastania św. Marii Dominiki Mazzarello i pierwszych sióstr salezjanek. To tam tworzył się „kamień węgielny” żywego pomnika wdzięczności wobec Maryi Wspomożycielki, którego pragnął św. Jan Bosko. Film prowadzi przez Mazzarelli, Valponasca, Sanktuarium, Kolegium i Nizza Monferrato. Te nazwy wiele mówią każdej Córce Maryi Wspomożycielki, a teraz mogą stać się bliższe innym członkom Rodziny Salezjańskiej i każdemu, kto zechce je odwiedzić.

Podstrona Virtual Tour Salesiano oferuje wirtualne trasy, które mogą być wykorzystane jako wsparcie w momentach formacyjnych dla grup i wspólnot, lub jako towarzyszące lekturze źródeł charyzmatycznych, np. Chronistorii, Listów Matki Mazzarello, sprzyjając kontemplacji i modlitwie.

Źródła informacji: cgfmanet.org

https://vimeo.com/fmamornese

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki