Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
set_chary_wydarzenia
is singular
Wydarzenia
Słowo z San Biagio
Wspólnota z San Biagio (Włochy) dzieli się z nami codziennym Słowem Bożym.
Będziemy je publikować w zakładce: Spotkanie ze Słowem.

Informacje o Domu modlitwy Córek Maryi Wspomożycielki (FMA) możemy znaleźć pod adresem: https://www.sanbiagio.org/

https://www.sanbiagio.org/

Czytamy tam, że San Biagio to mała pustelnia, której strzeże przyroda oraz wspólnota sióstr salezjanek. Położone jest na stromym zboczu góry Taleo, w Regionalnym Parku Naturalnym Gór Simbruini, bardzo blisko miasta Subiaco. San Biagio jest miejscem kultu o bardzo starych korzeniach: istniało już w czasach, gdy św. Benedykt z Nursji dotarł do Subiaco.

Około tysiąc pięćset lat później, w 1975 r., mały klasztor został „zaadoptowany” przez Córki Maryi Wspomożycielki, które dosłownie przywróciły go do życia. Od ponad 50 lat oferują gościnę i animację duchową wszystkim tym, którzy pragną zakosztować fuga mundi, ucieczki od współczesnego społeczeństwa, od nieustannego hałasu i rozproszeń, które nieuchronnie prowadzą do oddalenia się od tego, co istotne.

San Biagio jest miejscem, które pozwala na nowo połączyć się z tym, co najważniejsze. Ten zakątek gór jest idealnym miejscem, by skupić się na słuchaniu Słowa Bożego, by podjąć (lub kontynuować!) własną drogę wiary, by nauczyć się nadawać właściwy porządek sprawom bytowym.

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki