Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
set_chary_wydarzenia
is singular
Wydarzenia
#FestadelGrazie2023

Od połowy kwietnia obserwujemy relację z wizyty przełożonej generalnej naszego Zgromadzenia, matki Chiary Cazzuola, w Kolumbii. 26 kwietnia 2023 r. w Bogocie – stolicy Kolumbii – będzie obchodzony Światowy Dzień Wdzięczności w Zgromadzeniu Córek Maryi Wspomożycielki, animowany przez cztery kolumbijskie inspektorie: N. S. del Rosario di Chiquinquirá (CBC), Nostra Signora della Neve (CBN), Maria Ausiliatrice (CMA), Santa Maria Mazzarello (CMM).

Program uroczystości

Wszystkim wydarzeniom związanym z tegorocznym Świętem Wdzięczności oraz z przygotowaniem do niego towarzyszy temat: Z Maryją tworzymy kulturę pokoju.

Wynika on z refleksji nad czasami, w których żyjemy; w rzeczywistości na świecie toczy się ponad trzydzieści wojen, a pokój jest zagrożony na tak wiele sposobów. Temat ten jest oświetlony przez słowo Boże „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi” (Mt 5, 9) i jest wyraźnym zaproszeniem, aby nie ustawać w budowaniu pokoju, w tworzeniu kultury pokoju.

Będąc w Kolumbii, Matka wykonywała gesty pokoju i komunii, zapraszając wszystkich do bycia  promotorami pokoju.

Tradycja Święta Wdzięczności jest bogata w Rodzinie Salezjańskiej i sięga czasów św. Jana Bosko. On je zapoczątkował, zaszczepiając w sercach wychowanków wdzięczność jako ważną cechę człowieka dojrzałego i wartość charyzmatyczną. My, Córki Maryi Wspomożycielki, zostałyśmy powołane do istnienia i misji jako pomnik wdzięczności ks. Bosko wobec Maryi Wspomożycielki, która stoi u początku wszystkich dzieł salezjańskich i każdego salezjańskiego powołania.

Do obudzenia w sobie wdzięczności wzywa salezjanki na całym świecie wikaria generalna Zgromadzenia: „Jeszcze raz będziemy miały okazję dziękować Bogu za życie, które daje nam w obfitości, i za naszą Matkę, Siostrę Chiarę Cazzuola, która prowadzi Zgromadzenie z tak wielką miłością i wielkodusznym oddaniem”.

Wydarzenia można śledzić m.in. na specjalnej stronie Święta oraz obserwując Flickr IFMA czy Twitter IFMA.

Źródło: cgfmanet.org

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki