Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
chary_rela_z_wydan
is singular
Charyzmat
Piękne dziedzictwo

Sto lat – cały wiek. Tyle czasu minęło 5 listopada 2022 roku od przyjazdu Sióstr Salezjanek do Polski. 8 listopada 1922 roku nasza pierwsza wspólnota dotarła do Różanegostoku. I choć świętowaliśmy jubileusz już we wrześniu, to jednak ten dzień przeżyłyśmy w duchu dziękczynienia za wszystko, co się dokonało.

Miało to być nasze skromne, wspólnotowe świętowanie. A jednak był to dzień niespodzianek przeżyty w Rodzinie Salezjańskiej. Po napływających od rana życzeniach, zaskoczyli nas wychowankowie z Oratorium, którzy wraz z ks. Radosławem Kuśmierzem SDB przyszli złożyć nam życzenia i wręczyć upominki dla każdej z nas. Po tym miłym spotkaniu uczestniczyłyśmy całą wspólnotą w Mszy świętej o beatyfikację Matki Laury Meozzi. Po Mszy złożyli nam życzenia przedstawiciele SSW.

I na koniec czekał nas jeszcze jeden miły moment. W kronice pierwszej wspólnoty jest napisane, że salezjanie jako bracia czekali na siostry z obiadem. Nasi Bracia postanowili podtrzymać tradycję i zaprosili nas razem z wychowankami z Rodzinnego Domu Dziecka na kolację. Spędziliśmy razem miły wieczór, który był dobrym zakończeniem tego stulecia i początkiem kolejnego. Dzięki tym gestom życzliwości mogłyśmy odczuć, że minione lata zbudowały w Różanymstoku prawdziwą wspólnotę Rodziny Salezjańskiej, sieć relacji utkaną w zwykłej codzienności przeżywanej dla Boga przez wiele pokoleń. Piękne dziedzictwo, które otrzymałyśmy i które staramy się kontynuować.

s. Katarzyna Czuma

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki