Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
30 kwietnia 2022 – SOBOTA II TYDZIEŃ WIELKANOCNY

SŁOWO DNIA

 16 O zmierzchu uczniowie Jego zeszli nad jezioro 17 i wsiadłszy do łodzi przeprawili się przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; 18 jezioro burzyło się od silnego wichru. 19 Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. 20 On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się!» 21 Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

J 6, 16-21


«To ja, nie bójcie się!» Jezus mówi do przestraszonych uczniów, którzy przeprawiają się przez jezioro, a silny wiatr nie pozwala im poruszać się ani do przodu ani do tyłu, widzą Go, jak idzie w ich stronę po wodzie. Pośród trudności, jakie nieuchronnie przedstawia droga życia, Jezus wychodzi nam naprzeciw w sposób nie zawsze przewidywalny. Czasami jesteśmy rozczarowani i przestraszeni, ponieważ oczekujemy od Niego innej pomocy, bliższej naszym oczekiwaniom. Od nas zależy, czy pozostawimy umysł i serce wolne, by Go rozpoznać i przyjąć w absolutnie niespotykany dotąd sposób, w jaki On staje się nam bliski.


Panie Jezu, pomóż nam nie lękać się skutków pandemii i okropności wojny. Daj nam siłę do reagowania, budując z Twoją pomocą drogę pokoju i pojednania, zaczynając od ludzi, którzy mieszkają obok nas. Niech tak będzie.


Głos Papieża

«[…] za każdym razem, gdy życie otwiera się na Boga, strach nie może już trzymać nas jako zakładników. Siostro, bracie, jeśli twoje grzechy cię przerażają, jeśli twoja przeszłość cię niepokoi, jeśli twoje rany się nie goją, jeśli ciągłe upadki cię zniechęcają i wydaje ci się, że straciłeś nadzieję, nie bój się. Bóg zna twoje słabości i jest większy od twoich błędów. Prosi ciebie o jedno: nie trzymaj w sobie twoich słabości, twoich nieszczęść; zanieś je do Niego, złóż je w Nim, a zmienią się z powodów do rozpaczy w szansę na zmartwychwstanie. Nie bój się!»

(FRANCISZEK, Homilia, 25 marca 2022)

Komentarz: ks. Giuseppe Tilocca

Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA

 Dom modlitwy San Biagio  www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki