Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
26 maja 2022 – Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny

SŁOWO DNIA

4 Paweł co szabat rozprawiał w synagodze i przekonywał tak Żydów, jak i Greków. 5 Kiedy Sylas i Tymoteusz przyszli z Macedonii, Paweł oddał się wyłącznie nauczaniu i udowadniał Żydom, że Jezus jest Mesjaszem. 6 A kiedy się sprzeciwiali i bluźnili, otrząsnął swe szaty i powiedział do nich: «Krew wasza na wasze głowy, ja nie jestem winien. Od tej chwili pójdę do pogan».

Dz 18, 4-6


W tym krótkim fragmencie podkreślamy: „dyskutował”, „próbował przekonywać”, oni „sprzeciwiali się”, „zeznawali” i „pójdę do pogan”. Są to sytuacje, których często doświadczamy, kiedy rozmawiamy o Jezusie z innymi, nawet z chrześcijanami, którzy żyją bez Chrystusa, bez wiary lub żyjącymi tylko w czystym formalizmie. Szukamy wszystkich racjonalnych argumentów, aby spotkali się z Jezusem Chrystusem, Zmartwychwstałym, a zbieramy tylko porażki. Są tacy, którzy sprzeciwiają się temu z różnych powodów, ale my nie zniechęcamy się, biorąc pod uwagę, że samo nasze świadectwo i dialog nie mogą dokonać przełomu w sercach innych, jeśli nie ma Ducha Świętego, który działa. Tylko w modlitwie cichego słuchania możemy zrozumieć, czy musimy kontynuować, czy marnujemy czas, czy też musimy mieć odwagę iść gdzie indziej. Tutaj pomogą nam trzy postawy modlitwy prostoty.


Boże, daj mi pogodę ducha, aby zaakceptować rzeczy, których nie mogę zmienić, odwagę, aby zmienić to, co mogę, i mądrość, aby umieć je rozróżnić.


Głos Papieża

„Kiedy Kościół traci tę apostolską odwagę, staje się Kościołem stojącym w miejscu. Schludny, piękny; wszystko piękne, ale bez płodności, bo stracił odwagę, by iść na peryferie, tam gdzie jest tak wielu ludzi, którzy są ofiarami bałwochwalstwa, światowości, wręcz mało myślących.”

(Z porannej medytacji Papieża Franciszka w kaplicy Domu św. Marty, 8 maja 2013)

Komentarz: Claudio Del Brocco

Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA

Dom modlitwy San Biagio  www.sanbiagio.orginfo@sanbiagio.org

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki