Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
2 maja 2022 – Poniedziałek, III TYDZIEŃ WIELKANOCNY

SŁOWO DNIA

22 Nazajutrz lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. 23 Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły do Tyberiady inne łodzie. 24 A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. 25 Gdy zaś odnaleźli Go na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: «Rabbi, kiedy tu przybyłeś?» 26 W odpowiedzi rzekł im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości.

J 6, 22-29


„Gdy więc tłum zobaczył, że Jezusa już tam nie ma, wsiedli do łodzi i udali się do Kafarnaum w poszukiwaniu Jezusa”. Każdy z nas szuka Jezusa nawet bezwiednie. Wszyscy Go szukają, ponieważ każdy szuka czegoś, co go uszczęśliwi, co nie sprawi, że poczuje się źle, ale co nada znaczenie. To Jezusa wszyscy szukają, ale nie wszyscy wiedzą, że Go szukają. Przychodzą na myśl słowa św. Jana Pawła II: „W rzeczywistości to Jezusa szukacie, gdy marzycie o szczęściu; to On czeka na was, gdy nic z tego, co znajdujecie, nie zadowala was; to On jest tym pięknem, które tak bardzo was pociąga; to On prowokuje was tym pragnieniem radykalizmu, które nie pozwala wam dostosować się, pójść na kompromis; to On popycha was do zdejmowania masek, które czynią życie fałszywym; to On czyta w waszych sercach najprawdziwsze decyzje, które inni chcieliby zdusić. Niepokój i poszukiwanie są znakiem, wskazują na coś, otwierają na odwagę spojrzenia w głąb siebie, aby odnaleźć samego Jezusa.


Jezu, spraw, abyśmy szukali tego, co trwa, nie zadowalając się sytością, ale pragnąc prawdziwego szczęścia.


Głos filozofa

„Nie wiedza, nie niepodważalna prawda czyni człowieka naukowcem, ale krytyczne, wytrwałe i niespokojne poszukiwanie prawdy”. 

(Karl Popper)

Komentarz: s. Emilia Di Massimo

Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA


 Dom modlitwy San Biagio  www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki