Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
15 MAJA 2022 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

SŁOWO DNIA

33 Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale – jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię – dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. 34 Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali.

J 13, 33-35


To ostatnia noc, kiedy Jezus wciąż jest ze swoimi. Jego serce jest takim jak nasze w takiej chwili, wstrząśnięte strachem, udręką, głęboką samotnością. Jednak Mistrz, pomimo tysiąca złych intencji, jakie krążą wokół Niego, pozostaje przekonany, że miłość zmienia życie. Jest przekonany, że jeśli pozostanie w miłości, to On zwycięży zło. Ale gdy On zaczyna dokonywać najwyższego gestu, najpotężniejszego daru w historii, jakim jest Eucharystia, otaczają Go nieświadomi i uparci ludzie, którzy zanim zorientują się, co się dokonuje, będą musieli osobiście dotknąć porażki. Ale Jezus się nie poddaje. W tym domu w Jerozolimie Jezus, zanim zostanie wydany strażom, On sam oddaje siebie ludziom i czyni to raz na zawsze. Wraz z Chlebem Życia przekazuje swój testament. Podobnie jak ojciec, który powierza dzieciom swoją wolę, aby były światłem na drodze, nadzieją, która nie umiera. Jedynym znakiem chrześcijanina będzie miłość: „wszyscy będą wiedzieli, że jesteście moimi uczniami, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.

Dziękuję Ci, Jezu, że nas kochasz. Dziękuję, ponieważ Twoja miłość nie jest teorią, ale cichym działaniem. Ty milczysz i tym wygrywasz. Wchodząc do kryjówki tego, który trzyma nas wszystkich, wolnych więźniów. Jest to wolna kryjówka dla wszystkich. Tym razem definitywna.

Głos muzyki chrześcijańskiej

Spraw abyśmy się nauczyli od Ciebie, Panie,
Że największy jest ten, który najlepiej umie służyć,
Kto się pochyla i kto wie, jak się pochylać,
Bo tylko miłość jest wielka.

(GEN VERDE, Służyć znaczy królować)

Komentarz: s. Graziella Curti FMA

Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA

Dom modlitwy San Biagio  www.sanbiagio.orginfo@sanbiagio.org

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki