Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
13 maja 2022 – Piątek, IV tydzień Wielkanocy

SŁOWO DNIA

1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę».

5 Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

J 14, 1-6


Gdy jesteśmy atakowani nieuniknionymi niepokojami życia, nawet pewniki, które przyjmujemy za pewniki, słabną. Powróćmy do tego odwiecznego pytania jak do cyklu pór roku: czy Jezus jest naprawdę naszym bratem, czy Bóg jest naprawdę naszym Ojcem… Z tych zakamarków, w których kryją się nasze nieświadome lęki, gdzie zawsze czujemy się niekomfortowo i jak obcy, Jezus zachęca nas i mówi o domu w niebie, bezpieczniejszym niż jakikolwiek dom, który moglibyśmy mieć na tej niestabilnej ziemi. Jak niestałe są więzi, które tworzymy na tej ziemi — nawet te, które wydają się najbardziej trwałe! Jakąż nadzieją napawa nas obietnica Jezusa! Zaprasza nas do bycia jego stałymi współlokatorami, nawet jeśli w życiowych zawirowaniach tracimy równowagę i orientację, nawet jeśli nie jesteśmy w stanie wszystkiego wyjaśnić, nawet jeśli nie posiadamy życia w pełni.

Dziś poproszę Pana o siłę do przyjęcia cierpienia z miłości do Niego, wiedząc, że On będzie umiał je przemienić w wydarzenie łaski.

Głos świętego Papieża

Cierpieć oznacza stać się szczególnie podatnym, szczególnie otwartym na dzieło zbawczych sił Bożych, ofiarowanych ludzkości w Chrystusie.

Jan Paweł II

Komentarz: ks. Enrico Emili

Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA

Dom modlitwy San Biagio  www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki