Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
12 maja 2022 – Czwartek, IV tydzień Wielkanocy

SŁOWO DNIA

[Po umyciu uczniom nóg] rzekł do nich: 16 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. 17 Wiedząc to będziecie błogosławieni, gdy według tego będziecie postępować. 18 Nie mówię o was wszystkich. Ja wiem, których wybrałem; lecz [potrzeba], aby się wypełniło Pismo: Kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę. 19 Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM. 20 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.

J 13, 16-20


Gest umycia nóg jest jak testament, który zawiera całe dziedzictwo Jezusa przekazane Jego uczniom. Słowa blakną i znikają w obliczu gestu par excellence, jednocześnie bardzo wymownego i tajemniczego: przemawiają ręce Jezusa, uzbrojone jedynie w kawałek materiału. Prawdziwymi naśladowcami Jezusa będą teraz tylko ci, którzy przyjmą, wraz ze wszystkim innym, nawet ten ostatni rozdział Objawienia, pragnienie bycia jak ich Mistrz, „cichy i pokorny sercem”. Największy do tej pory będzie najmniejszy, najdoskonalszą imitacją będzie bycie sługą, pochylanie się jak On, powtarzanie tych prostych i zwinnych gestów, które pozwalają wspiąć się na szczyt doskonałości: dosięgnąć gorszą część naszego bliźniego, aby uchwycić najlepszą część samego siebie.

Dziś postanawiam wykonać konkretny gest, aby pomóc drugiemu człowiekowi, pozostając anonimowym.


Głos świętej miłosierdzia

Życie jest echem: to, co dajesz, wróci do Ciebie. Co siejesz, to zbierzesz. To, co dajesz, otrzymasz, a to, co widzisz w innych, istnieje w tobie.

(Matka Teresa z Kalkuty)

Komentarz: ks. Enrico Emili

Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA

Dom modlitwy San Biagio  www.sanbiagio.orginfo@sanbiagio.org

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki