Dane kontaktowe
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki
inspir_spot_z_slowem
is singular
Spotkanie ze Słowem
10 kwietnia 2022 – NIEDZIELA PALMOWA: MĘKA PANA – ROK C

SŁOWO DNIA

37 Zbliżał się już do zboczy Góry Oliwnej, kiedy całe mnóstwo uczniów poczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli.
38 I wołali głośno: «Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie. Pokój w niebie i chwała na wysokościach.

Łk 19, 37-38


Pokój w niebie, mówili starożytni Żydzi, mając świadomość, że na ziemi bardzo trudno go zbudować. Ponieważ my, ludzie, marzymy o pokoju, życzymy sobie pokoju, pragniemy pokoju, ale nie jesteśmy w stanie zbudować go wewnątrz i na zewnątrz nas, a nawet nie jesteśmy w stanie żyć ze sobą w pokoju. Ponieważ my, ludzie, zawsze chcemy być uznawani za silniejszych od innych, mieć rację w stosunku do wszystkich, wygrywać i zwyciężać tych, którzy żyją obok nas.

To nie jest sposób na szukanie i budowanie pokoju!

Pokój buduje się w pokorze, w pogodzie ducha, w cichości serca, w umiejętności pozostawienia pierwszego miejsca innym, w pragnieniu wspólnego budowania czegoś pięknego i trwałego.

Pokój buduje się dzień po dniu, przyjmując tych, którzy różnią się od nas, szanując ich myśli i wybory, szukając tego, co łączy, a nie tego, co dzieli.

Pokój jest poważnym zobowiązaniem, które Bóg złożył w naszych rękach jako skarb, którego należy strzec i chronić.


Panie, pomóż nam zachować i chronić pokój, aby żaden mężczyzna, kobieta ani dziecko nie cierpieli już z powodu przemocy, wojny, wygnania.


Głos Papieża Franciszka

Prosimy Pana życia, aby uwolnił nas od tej wojennej śmierci. Wraz z wojną wszystko się traci, wszystko. W wojnie nie ma zwycięstwa: wszystko jest pokonane. Niech Pan ześle swojego Ducha, aby dał nam do zrozumienia, że wojna jest klęską ludzkości; zrozummy, że zamiast tego wojna musi zostać pokonana. Niech Duch Pański uwolni nas wszystkich od tej potrzeby samozniszczenia, która objawia się w wojnie. Rozwiązaniem jest wspólna praca na rzecz pokoju i, jak mówi Biblia, tworzenie narzędzi dla pokoju.

Anioł Pański z 23 marca 2022 r.

Komentarz: s. Sandra Bona FMA

Tłumaczenie: s. Elżbieta Bartkowska FMA

PRZYJACIELE I SŁUDZY SŁOWA

Dom modlitwy San Biagio  www.sanbiagio.org  info@sanbiagio.org

Archiwum

INFOSFERA
Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki
(Siostry Salezjanki)
Inspektoria Warszawska
  • ul. Warszawska 152, 05-092 Łomianki