Inspektorialne Święto Wyjścia - Garbów

Przed nami ważne wydarzenie: INSPEKTORIALNA EWAKUACJA W MIEJSCE BEZPIECZNE :)

Czy grozi nam jakieś niebezpieczeństwo? – zapytacie.

Odpowiemy słowami Papieże Franciszka: Tak, grozi nam „paraliż kanapowowy” polegający na pomyleniu szczęścia z wygodą, prowadzące do ogłupienia i zgody na to, by to inni decydowali o naszej przyszłości...

A przecież nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować”, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad...

Nie pozostawi śladu ten, kto nie wyjdzie..., nie wyjdzie ze swoich[nbsp] [nbsp]ograniczeń. Nie zdecyduje się na podróż bez biletu powrotnego. Nie wyjdzie ze swojego „ja”, aby stracić swoje życie dla Pana (por. Mk 8, 35), idąc drogą daru z samego siebie (...)

W tym wyjściu Pierwszy jest Jezus, który nie lubi dróg przemierzanych połowicznie, przymkniętych drzwi, podwójnego życia. Wymaga, by wyruszyć w drogę bez obciążeń, wyjść rezygnując ze swoich zabezpieczeń, mocni jedynie w Nim.

Chodzi zatem o wspólną, inspektorialną decyzję Wyjścia: wymodloną sercem, przeżytą razem w mocy Ducha Świętego, podjętą osobiście.

Chcemy wybiec w jednym kierunku, który wskazuje nam „strzałka charyzmatu Ks. Bosko i Marii Dominiki”, z radością przyjmując fakt, że rozbiegniemy się w różnorodne miejsca i pozostawimy różne ślady.

Jak ruszyć swoje „4 litery” czyli nogi, uszy, usta, ręce, oczy..., by naprawdę doświadczyć tajemnicy powołania i posłania? Bóg czegoś od nas oczekuje, Bóg czegoś od nas chce, Bóg czeka na nas. Bóg przychodzi, aby złamać nasze zamknięcia, przychodzi, aby otworzyć drzwi naszego życia, naszych wizji, naszych spojrzeń. Bóg przychodzi, aby otworzyć wszystko, co nas zamyka. Zaprasza nas, abyśmy marzyli i chce nam pokazać, że świat, w którym jesteśmy, może być inny. Tak to jest: jeśli nie damy z siebie tego, co w nas najlepsze, świat nie będzie inny.

Czy widzimy się zatem w Garbowie?

Kilka ważnych informacji:

1. Zgłoszenia - do sióstr odpowiedzialnych za duszpastertwo w lokalnych wspólnotach

2. Koszt - 45 zł od osoby

3. Rzeczy do zabrania:

  • Do spania: śpiwory i karimaty.
  • Obuwie zmienne z jasną podeszwą.
  • Nieodzownie własne kubki i sztućce
  • Każdy coś słodkiego na sobotnią Imprezę Weselną.
  • Wszelkiego rodzaju banery, flagi, bębny, to, co pozwoli nam zrobić radosny raban – pełen śpiewu i tańca podczas procesji zmierzającej do kościoła na uroczystość profesji wieczystej.
  • Dziewczyny - kolorową – własną - chustę ozdobną na wieczorne wesele.
  • Różaniec

4. Miejsce - Zespoł Szkół w Garbowie - https://goo.gl/maps/pBFAChbZHGL2